5 istotnych powodów, dla których warto być minimalistą

Nie jestem idealną panią domu i perfekcjonistką. To, że ja kocham minimalizm, wcale nie oznacza, że on kocha mnie. Dużo czeka mnie pracy, zanim będę mogła powiedzieć, że wygrałam z chciejstwem i próżnością. Ale mam tego świadomość, a to podstawa. Czy zdarza wam się otworzyć szafę i po raz kolejny włożyć ten sam sweter, który wypada z niej jako pierwszy? Czy zdarza wam się wyrzucać do kosza jedzenie? Czy są takie dni, które zamiast spędzić aktywnie z dziećmi, spędzacie na nerwowym ogarnianiu mieszkania? Czy wasze sprzątanie przynosi pożądane przez was efekty, np. w postaci solidnie poukładanych rzeczy i pozbyciu się zbędnych szpargałów? Czy na co dzień brakuje wam przestrzeni i ładu i czujecie się w pewnym sensie zagubieni? Niestety, też tak mam.

Co zatem powinniśmy zrobić, żeby żyło się nam prościej?

O miłości, tylko żeby nie było zbyt infantylnie, czyli motyle szczątki

Dzisiaj nazbyt refleksyjnie... w poszukiwaniu straconego czasu. Podobno ludzie, którzy ciągle coś przemyśliwują, analizują, często uciekają się do pisania. Wstałam, w spokoju wyprawiłam młodszego do zerówki, starszego do szkoły, mąż zrobił pyszną kawę i śniadanie, zawsze robi śniadanie, i dotarło do mnie, że jestem szczęściarą, że mam tą swoją połówkę jabłka, w którą psychologowie nie każą wierzyć. Do tej pory zdarza mi się, że kiedy myślę o mężu coś łazi mi w brzuchu. Pewnie jakieś pozostałości po motylach, motyle szczątki. :)

jak być szczęśliwszą w 12 krokach

Kochane, zbliża się Dzień Kobiet, a wraz z nim wiosna. Dla mnie to już wystarczający powód do radości. Przedstawiam 12. sprawdzonych kroków do BYCIA SZCZĘŚLIWĄ, CHOLERNIE SZCZĘŚLIWĄ! Do wydrukowania i powieszenia - niekoniecznie na lodówce. :)

1. Bądź ze sobą szczera. Nie kombinuj, nie spekuluj, nie udawaj, życie jest za krótkie - uwierz - szkoda na to czasu!

2. Od dzisiaj zacznij dbać o ciało! Nie czekaj z tym do maja, aż zrobi się ciepło. I nie zastawiaj się brakiem czasu i małymi dziećmi, to nie jest dobra wymówka! Poszukaj dyscypliny, która będzie sprawiała Ci przyjemność: jazda rowerem, fitnes, basen, bieganie, taniec, sztuki walki. Jest tyle możliwości. Do wiosny każdy zgubiony kilogram będzie na wagę złota.

O mnie

naglowne2

Cześć, mam na imię Ewa.
Mam 40 lat. Bywam różna. :)

Z wykształcenia jestem socjolożką.
Obecnie studiuję psychologię.

Jestem mamą (Filip 14 i Mikołaj 9).
Żoną (Tomek 46).
Właścicielką czarnego kota
o słusznym imieniu Harmider.

Pasjonuje mnie proste, ale aktywne życie i filozofia Slow.

Najbardziej cenię wolność.
Uwielbiam pokonywać własne granice.
Kręci mnie potrzeba tworzenia.
Nieustannie poszukuję sensu
i inspiracji.
Próbuję znaleźć dialog pomiędzy pędem, a spowolnieniem.

(...)

O Blogu

Mój minimalistyczny blog o tym, że w życiu potrzebna jest równowaga! O tym, co mnie najbardziej inspiruje, co napędza. O spójności, intuicji i zgodzie na bycie sobą. O pasji niosącej radość. Lekko o sekretach motywacji. O relacjach. Trochę o modzie. Co nieco o jedzeniu. Nic o polityce. Swojski rozdział o podróżach. Wszystko w odniesieniu do Slow Life. Trochę też o tym, co mnie nie obchodzi i do szczęścia mi nie jest potrzebne. Zapraszam. Ewa