jak przetrwać ferie w domu i nie zwariować

Temat nasunął się sam pod wpływm pewnych rodzinnych okoliczności. Jak przetrwać ferie w domu, czyli Mamo, Tato, nudzi mi się! Dzieci z ostatnich pięciu województw tj. podkarpackiego, łódzkiego, śląskiego, pomorskiego i naszego lubelskiego mają długo wyczekiwane ferie zimowe. Deszczowa pogoda zdecydowanie bardziej zachęca do pójścia do baru, niż ruchu i wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Niepodziewanie pojawił problem: W co się bawić? Bo w tegoroczne ferie moje dzieci po prostu się nudzą! Starszy od ponad tygodnia ma karę na tablet i komputer. Kara obowiązuje do odwołania, tzn. do czasu kiedy przeczyta Dzieci z Bullerbyn i mimo, że lubi czytać, tak to idzie mu jak przysłowiowa krew z nosa. Astrid Lindgren napisała ją w 1947 r. Jak z pewnością wszyscy pamiętają, książka opowiada o gromadce szwedzkich dzieci, które mają przepiękne dzieciństwo, uwielbiają zabawy, psoty i mają całe mnóstwo pomysłów. Gołym okiem zauważam różnicę między nimi, a moim dzieckiem. Diametralną.

Previous Next

Mamo, bo Ty mnie w ogóle nie słuchasz! Znacie to? W poprzednim poście pisałam o tym, jak to dzieciaki nie słyszą tego, co się do nich mówi. Dziś pochylę głowę, odwrócę sytuację i napiszę o nas - rodzicach. Bo, w teorii, wszyscy dobrze wiemy, że aby nawiązać właściwą nić porozumienia trzeba umieć słuchać i słyszeć dziecko. W praktyce jednak bywa już różnie.

O tym, jak trudno być slow, kiedy jest się zrzędzącą jędzą

Każdy ma wpadki, slow mama też je ma! Gadam do moich dzieci po 78 razy jedno i to samo, różnym natężeniem głosu i bywa, że nie dociera. Ostatecznie tylko rykiem jestem w stanie do nich dotrzeć. Po jakimś czasie przychodzi chwila opamiętania, refleksji i wyrzuty sumienia, że nie potrafię rozmawiać ze swoimi dziećmi. Psycholog, albo porządny coaching potrzebny od zaraz, dla matki rzecz jasna!

O mnie

naglowne2

Cześć, mam na imię Ewa.
Mam 40 lat. Bywam różna. :)

Z wykształcenia jestem socjolożką.
Obecnie studiuję psychologię.

Jestem mamą (Filip 14 i Mikołaj 9).
Żoną (Tomek 46).
Właścicielką czarnego kota
o słusznym imieniu Harmider.

Pasjonuje mnie proste, ale aktywne życie i filozofia Slow.

Najbardziej cenię wolność.
Uwielbiam pokonywać własne granice.
Kręci mnie potrzeba tworzenia.
Nieustannie poszukuję sensu
i inspiracji.
Próbuję znaleźć dialog pomiędzy pędem, a spowolnieniem.

(...)

O Blogu

Mój minimalistyczny blog o tym, że w życiu potrzebna jest równowaga! O tym, co mnie najbardziej inspiruje, co napędza. O spójności, intuicji i zgodzie na bycie sobą. O pasji niosącej radość. Lekko o sekretach motywacji. O relacjach. Trochę o modzie. Co nieco o jedzeniu. Nic o polityce. Swojski rozdział o podróżach. Wszystko w odniesieniu do Slow Life. Trochę też o tym, co mnie nie obchodzi i do szczęścia mi nie jest potrzebne. Zapraszam. Ewa