jak być szczęśliwszą w 12 krokach

12 sprawdzonych kroków, aby stać się szczęśliwszą wersją samej siebie

Kochane, zbliża się Dzień Kobiet, a wraz z nim wiosna. Dla mnie to już wystarczający powód do radości. Przedstawiam 12. sprawdzonych kroków do BYCIA SZCZĘŚLIWĄ, CHOLERNIE SZCZĘŚLIWĄ! Do wydrukowania i powieszenia - niekoniecznie na lodówce. :)

1. Bądź ze sobą szczera. Nie kombinuj, nie spekuluj, nie udawaj, życie jest za krótkie - uwierz - szkoda na to czasu!

2. Od dzisiaj zacznij dbać o ciało! Nie czekaj z tym do maja, aż zrobi się ciepło. I nie zastawiaj się brakiem czasu i małymi dziećmi, to nie jest dobra wymówka! Poszukaj dyscypliny, która będzie sprawiała Ci przyjemność: jazda rowerem, fitnes, basen, bieganie, taniec, sztuki walki. Jest tyle możliwości. Do wiosny każdy zgubiony kilogram będzie na wagę złota.

 3. Odstaw słodycze! Na zawsze.

4. Bądź dla siebie wyrozumiała! Każdy ma prawo do pomyłki. Jeżeli coś pójdzie nie tak, nie miej wyrzutów sumienia i dalej rób swoje.

5. Nie jedz na stojąco i w pośpiechu! Jeden ciepły posiłek w ciągu dnia zdziała cuda, jeżeli będziesz go spożywała przez co najmiej 30-45 minut.

6. Znajdź czas na codzienny relaks. Tylko kilkanaście minut ale każdego dnia! Długa kąpiel, słuchanie muzyki, spacer, kawa z przyjaciółką, taniec, co tylko chcesz, pamiętaj, żeby dać w tym czasie 100 procent siebie.

7. Zrezygnuj ze słodyczy! Wiem, wiem, taki punkt już był, to zabieg celowy, żeby sprawdzić, czy czytasz uważnie. Nie będę wymieniać negatywnych skutków jedzenia słodyczy, bo każda z Was może sobie je wyguglować.

8. Jedz królewskie śniadanie! Zróżnicowane, bogate i wartościowe. Ale nie rób rewolucji żywieniowej, śniadanie to konieczność, która też ma być przyjemnością! Do tego co lubisz dodaj owsiankę, sok naturalny, zieloną herbatę, owoce. I tak do końca życia!

9. Uprawiaj seks i kochaj! Ciekawe co na to mój T, pewnie powie, że ten punkt powinien być przed numerkiem 1.

10. Wywołaj swój uśmiech i bądź OPTYMISTKĄ! Jeśli Ci to pomoże noś różowe okulary (róż będzie modny wiosną), do mózgu dotrą informacje, że świat jest piękniejszy. Przywołaj miłe wspomnienia. Przypomnij sobie jakąś scenę, tak żeby zrobiło Ci się gorąco! I pamiętaj - optymiści żyją dłużej!

11. Bądz kreatywna, odśwież swój potencjał. Zacznij robić coś nowego. Zapisz się na jakiś kurs, który będzie spełnieniem Twoich małych pragnień, nieważne czy to będzie szydełkowanie, szycie na maszynie, czy taniec na rurze. Może drzemie w Tobie ochota żeby zacząć pisać bloga? Wiosna to czas zmian i poszukiwania nowego, twórczego JA! Zatem do dzieła! :)

12. Zainspiruj się własnym dzieckiem! Stań się spontaniczna, radosna i ciekawa świata. I tak jak Ono, żyj pełnią życia!

O Blogu

Mój minimalistyczny blog o tym, że w życiu potrzebna jest równowaga! O tym, co mnie najbardziej inspiruje, co napędza. O spójności, intuicji i zgodzie na bycie sobą. O pasji niosącej radość. Lekko o sekretach motywacji. O relacjach. Trochę o modzie. Co nieco o jedzeniu. Nic o polityce. Swojski rozdział o podróżach. Wszystko w odniesieniu do Slow Life. Trochę też o tym, co mnie nie obchodzi i do szczęścia mi nie jest potrzebne. Zapraszam. Ewa