Agnostyk na pokładzie, małomiasteczkowość i psychologiczne podejście...

Dowód na to, że wszystko płynie... Przed rokiem utworzyłam (nieopublikowany) artykuł "Agnostyk na pokładzie", a dzisiaj nie wiem, jak się do tego bycia agnostykiem odnieść. Szczerze. I oczywiście, że wśród znajomych mało kto pyta mnie wprost czy wierzę, ale nie wprost są ciekawi. Ludzie chcą wiedzieć, jak to jest mówić swoim głosem mieszkając w małomiasteczkowym miasteczku. Natomiast jako młoda adeptka psychologii cieszę się, że trafiłam w takie środowisko i cieszę się, że nastąpiło to teraz, kiedy bardziej zżera mnie ciekawość drugiego, niż jego opinia na mój temat. Bywając na zajęciach nie unikam odpowiedzi o to, kim jestem, co sądzę i dlaczego tak, a nie inaczej. A przecież dopiero co się poznajemy. Według mojej definicji dobry psycholog powinien być otwarty na człowieka. I tak do niego podchodzić. Zatem środowisko przyszłych psychologów odbieram jako w pełni dla siebie bezpieczne. :)

5 istotnych powodów, dla których warto być minimalistą

5 istotnych powodów, dla których warto być minimalistą

Nie jestem idealną panią domu i perfekcjonistką. To, że ja kocham minimalizm, wcale nie oznacza, że on kocha mnie. Dużo czeka mnie pracy, zanim będę mogła powiedzieć, że wygrałam z chciejstwem i próżnością. Ale mam tego świadomość, a to podstawa. Czy zdarza wam się otworzyć szafę i po raz kolejny włożyć ten sam sweter, który wypada z niej jako pierwszy? Czy zdarza wam się wyrzucać do kosza jedzenie? Czy są takie dni, które zamiast spędzić aktywnie z dziećmi, spędzacie na nerwowym ogarnianiu mieszkania? Czy wasze sprzątanie przynosi pożądane przez was efekty, np. w postaci solidnie poukładanych rzeczy i pozbyciu się zbędnych szpargałów? Czy na co dzień brakuje wam przestrzeni i ładu i czujecie się w pewnym sensie zagubieni? Niestety, też tak mam.

Co zatem powinniśmy zrobić, żeby żyło się nam prościej?

O miłości, tylko żeby nie było zbyt infantylnie, czyli motyle szczątki

Dzisiaj nazbyt refleksyjnie... w poszukiwaniu straconego czasu. Podobno ludzie, którzy ciągle coś przemyśliwują, analizują, często uciekają się do pisania. Wstałam, w spokoju wyprawiłam młodszego do zerówki, starszego do szkoły, mąż zrobił pyszną kawę i śniadanie, zawsze robi śniadanie, i dotarło do mnie, że jestem szczęściarą, że mam tą swoją połówkę jabłka, w którą psychologowie nie każą wierzyć. Do tej pory zdarza mi się, że kiedy myślę o mężu coś łazi mi w brzuchu. Pewnie jakieś pozostałości po motylach, motyle szczątki. :)

komu przeznaczysz swój 1%?

Jednak życie to nie bajka, komu przeznaczysz swój 1%?

Tyle chorych i cierpiących dzieci potrzebuje naszej pomocy. Istoty bezbronne, które nigdy nie powinny cierpieć, walczą o każdy kolejny dzień. Nie potrafię zrozumieć tej okrutnej niesprawidliwości. Czy Bóg tego nie widzi? Dlaczego na to pozwala?

jak być szczęśliwszą w 12 krokach

12 sprawdzonych kroków, aby stać się szczęśliwszą wersją samej siebie

Kochane, zbliża się Dzień Kobiet, a wraz z nim wiosna. Dla mnie to już wystarczający powód do radości. Przedstawiam 12. sprawdzonych kroków do BYCIA SZCZĘŚLIWĄ, CHOLERNIE SZCZĘŚLIWĄ! Do wydrukowania i powieszenia - niekoniecznie na lodówce. :)

1. Bądź ze sobą szczera. Nie kombinuj, nie spekuluj, nie udawaj, życie jest za krótkie - uwierz - szkoda na to czasu!

2. Od dzisiaj zacznij dbać o ciało! Nie czekaj z tym do maja, aż zrobi się ciepło. I nie zastawiaj się brakiem czasu i małymi dziećmi, to nie jest dobra wymówka! Poszukaj dyscypliny, która będzie sprawiała Ci przyjemność: jazda rowerem, fitnes, basen, bieganie, taniec, sztuki walki. Jest tyle możliwości. Do wiosny każdy zgubiony kilogram będzie na wagę złota.

O Blogu

Mój minimalistyczny blog o tym, że w życiu potrzebna jest równowaga! O tym, co mnie najbardziej inspiruje, co napędza. O spójności, intuicji i zgodzie na bycie sobą. O pasji niosącej radość. Lekko o sekretach motywacji. O relacjach. Trochę o modzie. Co nieco o jedzeniu. Nic o polityce. Swojski rozdział o podróżach. Wszystko w odniesieniu do Slow Life. Trochę też o tym, co mnie nie obchodzi i do szczęścia mi nie jest potrzebne. Zapraszam. Ewa